UP0421000L
Current - Collector (Ic) (Max) : 100mA
Product Status : Obsolete
Transistor Type : 2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Frequency - Transition : 150MHz
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 250mV @ 300µA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 50V
Supplier Device Package : SSMINI6-F1
Resistor - Base (R1) : 47kOhms
Mfr : Panasonic Electronic Components
Resistor - Emitter Base (R2) : -
Current - Collector Cutoff (Max) : 500nA
Power - Max : 125mW
Package / Case : SOT-563, SOT-666
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 160 @ 5mA, 10V